Καλώς ήλθατε στο Ιστολόγιο του mesologgi-sport

Μίλησε η έδρα

Μεγάλη νίκη για τον Ναυπακτιακό επι της μαχητικής Φλόγας με 2-1

Νίκη μεγάλης σημασίας με την οποία παραμένει ζωντανή στη μάχη για την κατάκτηση του πρωταθλήματος Α΄Κατηγορίας πέτυχε η ομάδα του Ναυπακτιακού Αστέρα κατά την 2η αγωνιστική των αγώνων  μπαράζ.
Το φίλμ του αγώνα:
2′ Εκτέλεση φάουλ του Κοντοπάνου κεφαλιά ο Καντάνης η μπάλα λίγο άουτ.
6′ Ατομική προσπάθεια του Ανριτσόπουλου διώχνουν οι αμυντικοί σε κόρνερ.
7′ Γκοοολ Σέντρα του Βρουσάι Μιχ. κεφαλιά του Θεοχάρης 1-0.
10′ Εκτέλεση φάουλ του Μικελάτου η μπάλα θα περάσει άουτ.
14′ Σουτ του Μιχ. Βρουσάι η μπάλα θα περάσει άουτ.
17′ Πάσα του Καζανά στο Θεοχάρη σούτ αποκρούει  σε κόρνερ ο Ρόκκος.
30′ Ο Μάριος Βρουσάι με ωραία προσπάθεια θα μπεί στη περιοχή θα σουτάρει ο Ρόκκος αποκρούει εντυπωσιακά.
34′ Εκτέλεση φάουλ του Θεοχάρη η μπάλα κοντράρει στο τοίχος σούτ του Καζανάς στη σωστή θέση ο Ρόκκος αποκρούει.
39′ Μπροστινή μπαλιά του Μιχ. Βρουσάι ο Πιστιόλης δεν προλαβαίνει να πλασάρει βγαίνει ο Ρόκκος και μπλοκάρει.
47′ Γκοοολ Ο διαιτητής αφήνει το πλεονέκτημα ο Κοντοπάνος μπαίνει στη περιοχή σουτάρει η μπάλα χτυπάει στα πόδια του Δημόπουλου και καταλήγει στα δίκτυα 1-1
53′ Ατομική προσπάθεια του Μάριου Βρουσάι σούτ η μπάλα όμως κοντράρει πριν φτάσει στο Ρόκκο.
54′ Γκοοολ Ο Καραγιάννης ανατρέπεται μέσα στη περιοχή ο διαιτητή καταλογίζει πέναλτι, την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Βρουσάι και στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα.
60′ Σέντρα Ανδριτσόπουλου κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι του Μάριου Βρουσάι εύκολα μπλοκάρει ο Ρόκκος.
61′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ναυπακτιακό ο Ανδριτσόπουλος θα δώσει στο ελεύθερο μέσα στη περιοχή Μάριο Βρουσάι θα κάνει ωραίο σούτ όμως ο Ρόκκος εντυπωσιακά και με την βοήθεια του δοκαριού θα αποκρούσει.
65′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη από πλάγια δεξιά ο Ρόκκος σε πολύ καλή μέρα θα μπλοκάρει στην αριστερή του γωνία.
73′ Η Φλόγα θα ζητήσει πέναλτι όταν μετά από σέντρα του Μικελάτου η μπάλα θα χτυπήσει σε παίκτη του Ναυπακτιακού Αστέρα.
77′ Εκτέλεση φάουλ του Μικελάτου ο Καντάνης δεν πιάνει την κεφαλιά η μπάλα περνάει όμως ο Ανδρεόπουλος μπλοκάρει σταθερά.
79′ Σούτ του Καραγιάννη η μπάλα περνάει λίγο άουτ.'
83′ Κακή συνεννόηση βοηθού και διαιτητή με τον βοηθό να σηκώνει  οφ σαίντ και τον διαιτητή να συνεχίζει το παιχνίδι, στην εξέλιξη της φάσης ο Ανδρέοπουλος ανατρέπει τον Μικελάτο , όμως θα υπερισχύσει η υπόδειξη του βοηθού.
88′ Ατομική προσπάθεια του Ανρδιτσόπουλου σούτ η μπάλα τραντάζει το αριστερό κάθετο δοκάρι.
Με πολλά λάθη η διαιτησία του Καραβασίλη, και πολλα  δικαιολογημένα παράπονα απο την πλευρά της Φλόγας
Ναυπακτιακός: Ανδρεόπουλος, Καζανάς, Βρουσάι, Δημόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Θωμόπουλος, Ανδριτσόπουλος(92′ Νασόπουλος),Θεοχάρης, Καραγιάννης (90’Μπράνης), Βρουσάι Μ., Πιστιόλης(78′ Ψυχογιός).

Φλόγα: Ρόκκος, Καλοκαίρης, Χονδρογιάννης(78′ Ξευγένης), Ζαχαράκης, Κουρσάρης, Καντάνης, Νούλας(67′ Μούτσα), Μακρής(60Τραγουλιάς), Κόκκαλης , Μικελάτος Κοντοπάνος.