Καλώς ήλθατε στο Ιστολόγιο του mesologgi-sport

Νίκη χρυσάφι για Ναυπακτιακό…Έχοντας φύλακα άγγελο τον Ανδρεόπουλο

Μια σημαντική νίκη σημείωσε ο Ναυπακτιακός Αστέρας επι του Ομήρου στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής των  play off της Α” ΕΠΣΑ.
Η ομάδα της Ναυπάκτου ευτύχησε να έχει σε πάρα πολύ καλή ημέρα το τερματοφύλακά της Γιώργο Ανδρεόπουλο που έσωσε την ομάδα του  και «έκλεψε»τον  τίτλο του MVP από τον Γ. θεοχάρη.Ο Όμηρος  από την αρχή του αγώνα έπαιξε για  να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα του και προσπαθούσε να βρεί την ευκαιρία να βγεί στην κόντρα με τον ταχύτατο Λαγό, κάτι που το κατάφερε μόλις στο 5′ με τον Λαγό να φεύγει στη πλάτη της άμυνας όμως ο Ανδρεόπουλος ήταν εκεί και έσωσε τον Ναυπακτιακό.
Το γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 53′ ύστερα από πάσα του Ανδριτσόπουλου  στον Καραγιάννη με τον δεύτερο να στέλνει με πλασέ τη μπάλα στα δίκτυα του Ζέρβα. Οι φιλοξενούμενοι στο 82′ θα ζητήσουν πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Σαμψώνα με τον κ. Γκιάφη να έχει αντίθετη άποψη. Ακόμη μια φάση που οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν είναι η φάση που Σαμψώνας και Καζανάς λογομάχησαν με του παράγοντες και παίκτες του Ομήρου να ζητούν την αποβολή του παίκτη του Ναυπακτικού λέγοντας πως χτύπησε τον αντίπαλο του.
Τώρα την Μεγάλη Τετάρτη στο Νεοχώρι οι δύο ομάδες θα διασταυρώσουν τα ξίφη στο συγκλονιστικότερο πρωτάθλημα των τελευταίων χρόνων.

Το φίλμ του αγώνα:
5′ Μπροστινή μπαλιά του Σαμψώνα στη πλάτη της άμυνας ο Λαγός βγαίνει σε θέση τετ α τετ ο Ανδρεόπουλος θα δώσεις βγαίνοντας γρήγορα από την εστία του.
7′ Κάθετη πάσα του Βρουσαι  στο Ψυχογιό που κάνει τη σέντρα σούτ στο δεύτερο δοκάρι ο Ανδριτσόπουλος δεν προλαβαίνει να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα.
21′ Κάθετη πάσα του Βρουσάι στο Ψυχογιό σούτ αποκρούει σε κόρνερ ο Ζέρβας.
35’Εκτέλεση φάουλ του Βρουσάι κεφαλιά του Ψυχογιού η μπάλα πάνω από το οριζόντιο.
37′ Μπροστινή μπαλιά του Θωμόπουλου στο Ψυχογιό βγαίνει έγκαιρα ο Ζέρβας και μπλοκάρει.
49′ Σούτ του Καραγιάννη μπλοκάρει ο Ζέρβας.
51′ Ατομική προσπάθεια του Βρουσάι σούτ η μπάλα στην αγκαλιά του Ζέρβα.
53’Γκοοολ Γϋρισμα του Ψυχογιού στον Ανδριτσόπουλο ο οποίος στρώνει στον Καραγιάννη σούτ από το ύψος του πέναλτι η μπάλα κοντράρει και στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα.
61’Εκτέλεση φάουλ του Καρίμπα γυριστή κεφαλιά του Αγγέλη διώχνουν οι αμυντικοί.
63′ Εκτέλεση φάουλ του Καρίμπα ο Ανδρεόπουλος διώχνει πριν φτάσει η μπάλα στο Λαγό.
85’Σ ούτ του Λαγού μέσα στη περιοχή η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό νέο σούτ η μπάλα θα περάσει άουτ.
82′ Ο Όμηρος ζητά πέναλτι  ύστερα από προσπάθεια του Σαμψώνα και μαρκάρισμα αμυντικού του Ναυπακτιακού.
88′ Σέντρα του Αγγέλη κεφαλιά εξ εξεπαφής του Λαγού εντυωσιακά σε κόρνερ ο Ανδρεόπουλος.
89′ Κούρσα του Βρουσάι διένυσε όλο το γήπεδο μπήκε στη περιοχή όμως το τελικό σούτ πέρασε ελάχιστα άουτ.
93′ Φάση διαρκείας σούτ του Λαγού η μπάλα κοντράρει και καταλήγει σε κόρνερ.
94′ Γέμισμα του Σαμψώνα ανάποδο ψαλίδι του Μεταξούλη αποκρούσει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ανδρεόπουλος.
Ναυπακτιακός: Ανδρεόπουλος, Καζανάς,Θωμόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Θανασιός, Ανδριτσόπουλος(85′ Μιχ.Βρουσάι), Θεοχάρης, Ψυχογιός (78′ Αδραχτάς), Βρουσάι, Καραγιάννης(87’Νασόπουλος).

Όμηρος:Ζέρβας, Μπαλαούρας(78′ Μεταξούλης), Τσιρώνης, Αλεξόπουλος, Γατσώρης, Τσάμης, Λαγός, Καλύβας(67′ Αγγέλης), Σαμψώνας, Καρίμπας(67′ Σεραφίγκος), Καβαλιέρης.